Strony

piątek, 22 września 2017

za GMO twana sprawa



W ostatnim czasie w mediach znów głośno zrobiło się o GMO. Co mocno zaskakuje: istnieje rzesza osób chwalących i chcących organizmów modyfikowanych genetycznie w naszym kraju! Argumenty zwolenników i lobbystów jakże piękne i szlachetne. Że podobno wspaniałe osiągnięcie ludzkości, dzięki któremu rozwiązany zostanie problem głodu na świecie, że zwiększona zostanie jakość i ilość zbiorów, że zredukowane zostaną pestycydy i inne środki ochrony roślin, że zwiększ się produktywność zwierząt hodowlanych itd. Czy jest tak jednak naprawdę?
Otóż organizmy GM nie są dziełem zachodzącej w przyrodzie naturalnej ewolucji, ani tradycyjnych metod hodowli stosowanych od tysięcy lat w rolnictwie, lecz tworem człowieka. Rośliny i zwierzęta zmodyfikowane genetycznie uprawiane i hodowane są stosunkowo od niedawna i jak dotąd nie znamy wszystkich negatywnych skutków ich uwalniania do środowiska oraz stosowania ich w żywności. Producentami i lobbystami GMO są firmy z branży biotechnologicznej, którym raczej nie zależy na zdrowiu czy ekologii a na zysku. Podmiotom takim nie zależy na informowaniu o zagrożeniach, a jedynie na pomnażaniu swojego kapitału, co czynią poprzez agresywny marketing oraz poprzez uzależnianie rolników od swoich produktów.

wtorek, 12 września 2017

Dr Aleksandra Niedzwiecki: Leki przeciwnowotworowe powodują rozwój raka, czyli pacjent w matrixie.




Dlaczego wciąż stosuje się chemioterapię, skoro wykazano jej skuteczność na poziomie zaledwie dwóch procent? Do tego jest wysoce toksyczna, szalenie droga i ma fatalne skutki uboczne. Leki nowotworowe powodują rozwój raka — wywiad z dr ALEKSANDRĄ NIEDZWIECKI z Instytutu Medycyny Komórkowej w Kalifornii o firmach farmaceutycznych, chemioterapii, dyskredytowaniu naturalnych leków i drenażu budżetów.

Aleksandra Niedzwiecki jest doktorem biochemii. Współpracowała z dwoma laureatami Nagrody Nobla — prof. Geraldem Edelmanem i dr. Linusem Paulingiem. W Instytucie Linusa Paulinga objęła kierownictwo badań nad chorobami serca. Wspólnie z dr. Matthiasem Rathem rozpoczęła tam badania nad rolą substancji odżywczych w chorobach serca i układu krążenia. Obecnie jest przewodniczącą zarządu i dyrektorem badań Instytutu Medycyny Komórkowej Dr. Ratha w Kalifornii, wiceprezydentem Fundacji Zdrowia Dr. Ratha i prezesem Dr Rath Humanities Foundation. Opublikowała ponad 90 naukowych prac badawczych w renomowanych międzynarodowych czasopismach naukowych, jest współautorką rozdziałów książek naukowych i popularnonaukowych. Dr Niedzwiecki jest członkiem American College of Nutrition, zasiada w naukowym zarządzie wydawniczym „International Journal of Oncology", jest współredaktorką magazynu „Cellular Health Communications" i innych, jak i członkiem wielu organizacji zawodowych: American Heart Association, American Medical Women's Association, Council on Arteriosclerosis, American Academy for the Advanceme nt of Science.