Strony

poniedziałek, 23 marca 2020

Olejek złodziei - lepszy od antybiotyków


Olejki eteryczne zapobiegające chorobom, nawet tym śmiertelnym? Tak…


Wiele testów laboratoryjnych wykazało, że cala gama  substancji zawartych w olejkach eterycznych  skutecznie działa przeciw drobnoustrojom oraz posiada właściwości terapeutyczne. W niektórych przypadkach, niektóre z tych substancji nawet bardziej sprawdzają się w niszczeniu bakterii niż klasyczne antybiotyki.
Jedną z takich mieszanek olejków jest olejek złodziei.

Olejek złodziei jest prawdziwym pogromcą bakterii. Jest w stanie zniszczyć ponad 90% wszystkich bakterii chorobotwórczych w powietrzu. Do tego jest prosty w przygotowaniu.

Olejek złodziei: skąd się pojawił


W 1413 roku epidemia dżumy z pustoszyła Francję. Czterech złodziei korzystając z nadarzającej sytuacji na wzbogacenie się, okradali chorych i zmarłych z kosztowności. W pewnym momencie mężczyźni zostali schwytani. Królewski sąd groził, że spali ich żywcem, jeżeli nie wyjawią sekretu, dlaczego nigdy się nie zarazili, a przecież dotykali chorych. Złodzieje przyznali się, że wcześniej pracowali jako handlarze perfum i egzotycznych przypraw. W związku z epidemią w kraju ustał handel i mężczyźni musieli szukać nowego sposobu na utrzymanie się. Korzystając ze swojej wiedzy na temat leczniczych przypraw, stworzyli recepturę niezwykłego olejku eterycznego.

Wystarczyło nałożyć olejek na dłonie, stopy, skronie, uszy i wokół ust, by chronił przed  infekcją. Jak tylko złodziei podzielili się przepisem, zostali powieszeni za dokonywane kradzieże. Natomiast lekarze Francji korzystali z niezwykłej mieszanki, by leczyć ofiary czarnej śmierci. Na twarz zakładali maskę przypominającą dziob, który był wypchany szmatami nasączonymi olejkiem złodziei.


Olejek złodziei: co wchodzi w jego skład


To 5 popularnych olejków:

·       - olejek goździkowy,
·       - olejek cytrynowy,
·      -  olejek eukaliptusowy,
·       - olejek rozmarynowy,
·       - olejek cynamonowy. 

Ta piątka olejków razem daje niesamowity efekt. Olejek goździkowy zawiera składnik eugenol, który ma silne właściwości przeciwbakteryjne, znieczulające, przeciwzapalne i antyseptyczne.  Olejek cytrynowy o działaniu antybakteryjnym, antyseptycznym, przeciwgrzybicznym,  antywirusowym i antystresowym. Olejek eukaliptusowy wykazał bardzo dobre efekty w zwalczaniu chorób układu oddechowego. Do tego olejek hamuje rozwój bakterii i grzybów, przeciwdziała wirusom grypy. Olejek rozmarynowy ma bardzo wysoką skuteczność antybakteryjną. Olejek cynamonowy jest cudownym środkiem w walce z różnymi formami grzybów i bakterii, jest w stanie zabić nawet te bakterie, które są oporne na antybiotyki. Wyobraźcie sobie, co będzie, jeśli połączymy razem wszystkie właściwości tych olejków w jedną buteleczkę?



Przyjrzyjmy się dokładniej składnikom wchodzących w skład  olejku złodziei:


Olejek cytrynowy
To olejek który miedzy innymi niszczy roztocza, wykazuje silne właściwości antyseptyczne, dezynfekujące, przeciwbólowe . Do tego wspomaga w stresujących sytuacjach. Olejek cytrynowy posiada właściwości bakteriobójcze i bakteriostatyczne, przeciwzapalnie. Podany doustnie działa wiatropędnie, pobudzająco na wydzielanie soków trawiennych i apetyt, słabo moczopędnie i spazmolitycznie. Hamuje nudności. Wcierany w skórę wywołuje efekt rozgrzania miejscowego.

Olejek goździkowy
To olejek eteryczny o bardzo silnym działaniu antyseptycznym. Hamuje rozwój bakterii Gram-ujemnych i gram-dodatnich a także drożdży.  Bardzo mało leków to potrafi… W lecznictwie stosowany jest jako silny środek antyseptyczny i przeciwzapalny oraz znieczulający miejscowo. Uzywany jest do płukania jamy ustnej i gardła w stanach zapalnych, ropnych i gdy wydziela się nieprzyjemny odór z ust (działanie silnie odwaniające, odkażające i przeciwgnilne). Olejkiem goździkowym można smarować skórę w celu odstraszenia komarów, możemy go używać do kąpieli odświeżających i aromatyzujących ciało. Zastosowany zewnętrznie drażni skórę powodując jej zaróżowienie, a potem znieczula. Zażyty doustnie zwiększa wydzielanie soków żołądkowych i odkaża przewód pokarmowy, działa wiatropędnie.

Olejek cynamonowy
Olejek cynamonowy ma wyraźne i niepodważalne właściwości antybakteryjne oraz przeciwgnilne. Dodatkowo ma zdolność zabijania tzw. Bakterii szpitalnych odpornych na antybiotyki w tym Staphylococcus aureus i MRSA. Hamuje rozwój pierwotniaków, bakterii i grzybów drożdżakowych (w tym candidy).

Olejek eukaliptusowy
Kolejny z naszego zestawu działający zarówno na wirusy grypy oraz bakterie. Olejek eukaliptusowy jest polecany w leczeniu przeziębienia, grypy, anginy, zapalenia zatok, zapalenia oskrzeli, zaburzeń w wydzielaniu żółci, niedokwaśności soku żołądkowego, nieprzyjemnego zapachu z ust, infekcji grzybiczych i bakteryjnych układu oddechowego i pokarmowego. Olejek i nalewka eukaliptusowe zażyte na czczo silnie pobudzają wydzielanie żółci i mają właściwości przeciwpasożytnicze. Olejek wcierany w skórę jest pomocny przy przeziębieniu (stopy, plecy, klatka piersiowa), nerwobólach, bólach mięśni i stawów. Olejek zastosowany na skórę zabija pasożyty zewnętrzne (np. pchły, wszy, roztocze), grzyby i bakterie. Olejek można wcierać profilaktycznie w stopy w celu zapobiegania grzybicy. Także wcierane w skórę zmniejszają ryzyko zainfekowania skóry roztoczami.

Olejek rozmarynowy
Wykazuje wysoką aktywność hamującą rozwój drobnoustrojów. Olejek rozmarynowy ma właściwości przeciwbólowe, przeciwbakteryjne, przeciwnowotworowe, przeciwzakrzepowe, przeciwgrzybicze, przeciwzakaźne, przeciwzapalne, przeciwutleniające i wykrztuśne.

Olejek złodziei: przepis

Składniki:

  • ·       olejek cytrynowy 35 kropli,
  • ·       olejek goździkowy 40 kropli,
  • ·       olejek cynamonowy 20 kropli,
  • ·       olejek eukaliptusowy 15 kropli,
  • ·       olejek rozmarynowy 10 kropli.


Wykonanie:
Weź buteleczkę 5 ml (to około 85 kropli) albo większą i wymieszaj wszystkie olejki.  Otrzymaną mieszankę należy przechowywać w chłodnym zacienionym miejscu.

Olejek złodziei: sposoby użycia

Na układ pokarmowy. Dodaj jedną kroplę olejku złodziei do butelki z wodą i pij w ciągu dnia. W ten sposób wzmocnisz odporność i oczyścisz układ pokarmowy. Należy pamiętać że w Europie nie ma dostępnych olejków o jakości medycznej do użytku wewnętrznego.

Na ból głowy. Weź jedną kroplę olejku na kciuk i podnieś go do miejsca nad górną wargą. Ból szybko ustąpi.

Na bolące gardło. 2-3 krople wymieszaj z łyżką wody i przepłucz gardło.

Na rany. Zastosuj 1-3 krople wokół rany, a przyspieszysz gojenie i zapobiegniesz infekcji.
Do dezynfekcji powierzchni.  Dodaj 1 kroplę olejku do 15 ml wody. Uzyskasz cudowny środek dezynfekujący takie powierzchnie, jak:  kanapy, dywany, maskotki, materace, otwory wentylacyjne, rośliny itp.

Do nawilżenia ciała. Kroplę olejku złodziei wymieszaj z 4 kroplami olejku z awokado, a otrzymasz doskonały środek nawilżający.

Dla zapachu. Olejek złodziei można dodawać do prania oraz stosować do płukania ust (jedną krople wymieszaj z 30 ml wody).

Jednym z najlepszych  sposobów na użycie olejku jest dodawanie 15 kropli do kominka podgrzewanego świeczką. Aromatyczny zapach oczyści powietrze, wzmocni płuca i zatoki, przyniesie dobry nastrój i polepszy koncentrację.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz