Strony

piątek, 16 sierpnia 2013

Aspartam wróg publiczy numer jeden.Kampania coca coli rozpoczęta.

Rozpoczęła się kampania reklamowa Coca-Coli, która broni sztucznych słodzików (aspartamu, znanego też pod marką NutraSweet). Nie bez powodu koncern właśnie teraz rusza z kampanią, bo trend jest jednoznaczny: spada sprzedaż napojów gazowanych w ogóle, a najszybciej właśnie tych reklamowanych jako dietetyczne.
Coca-Cola zaczyna od prasy - reklamy na rzecz walorów słodzików pojawią się dziś w regionalnym wydaniu USA Today, a w przyszłym tygodniu w "Chicago Tribune".
Coca-Cola chce przekonać konsumentów, że - wbrew obiegowej opinii - napoje słodzone aspartamem nie są szkodliwe, co więcej ich picie pozwala wręcz "zarządzać" prawidłową wagą. Czy jednak ta kampania wystarczy, by ustrzec się przed zarzutami o powodowanie otyłości oraz spadającą sprzedażą?Czym właściwie jest Aspartam: 

Aspartam – organiczny związek chemiczny o wzorze sumarycznym: C14H18O5N2. Należy do grupy estrów peptydowych. Na produktach spożywczych oznaczany jest kodem E951.
Stosowany masowo jako sztuczny środek słodzący (słodzik) w produktach spożywczych, zwłaszcza takich, jak napoje niskokaloryczne, guma do żucia, drażetki odświeżające oddech. Można go też znaleźć w wielu wędlinach i rybach (zarówno w folii, jak i konserwach). Ostatnio coraz częściej pojawia się w produktach farmaceutycznych, np. w większości tabletek musujących. Jest też dostępny w formie tabletek, które można stosować zamiast cukru, pod kilkudziesięcioma nazwami handlowymi (m.in.: NutraSweet, Equal, Sugar Free, Canderel). W 2009 roku producent Ajinomoto zdecydował o zmianie nazwy swojego produktu na AminoSweet, aby zmienić negatywną reputację kojarzoną z dotychczasową nazwą. Jest też stosowany przez diabetyków (chorych na cukrzycę), podobnie jak wiele innych słodzików, nie wpływających na wytwarzanie insuliny po spożyciu.

Można by pisać w nieskończoność o zaletach czy też wadach  tego produktu.
Ale myślę że  ten film powie wszystko, a każdy z Nas, niech  wyciągnie odpowiednie wnioski dla siebie.

 
Źródła:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Aspartam
http://www.youtube.com/watch?v=N2rlwWZfKk8